Haberler

Fikirleriniz bizim için değerlidir

Anket

Sağlıklı Seçimler

Beslenmemiz sağlığımızı etkileyen en önemli faktördür. Vucudumuz biyolojik bir makine gibidir ve hareket edebilmek için enerjiye ihtiyaç duyar. Hareketlerimizin enerjisini yediklerimizden alırız. Acıktığımızı hissettiğimizde; vucudumuzun enerjiye ihtiyaç duyduğunun alarm sinyali başlamış olur. Enerjisi yüksek, iyi besinler daha iyi çalışmayı da beraberinde getirir. Doğru çalışan organlar bağışıklılık sisteminde kendisini korumak için gerekli düzeni daha kolay oluşturur, kolay işlev bozulumuna uğramaz.

Mevsiminde tüketebildiğimiz ürünleri; mevsim dışında tüketebilmek, onları saklayabilme yeteneğiyle beraber düşünülmesi gereken bir özellik göstermektedir. KURUMEY G-101 Kurutma sistemimizden elde ettiğimiz kurutulmuş ürünler düşük sıcaklıklarda ürünlerin hücre duvarlarının bozulumuna neden olunmadan gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle tazesi ile arasında göz ardı edilebilecek bir besin değeri kaybı oluşmakta ancak mevsiminde üretilen ürünün her mevsim ulaşılabilir olmasına, tad, koku, renk gibi özelliklerinin korunabilmesine olanak tanımaktadır.

Doğru beslenme, sağlıklı kilo seviyesini korumaya yardımcı olurken, vücudun kendi kendini onarmasını ve yenilemesini destekler. Günlük öğünlerinizde besin içeriği zengin meyve ve sebzeler bulunduğunda enerjiniz artar. Kendinizi tok, enerjik ve iyi hisseder, kilo sorununuza çözüm getirir ve daha iyi görünürsünüz,

Kendinizi mutlu edin. Ve ara öğünlerinizde her zaman yakınınızda bulundurabileceğiniz kuru meyveler, kuruyemişler ve su tüketin.

Vucudumuzun gereksindiği şekeri ; doğru kaynaklar-dan, meyve şekerinden alın.